Vi møter Markus Rotvold, soussjef på Pi Taket. Her forteller han bredt om årets sommermeny.

Pi Taket hadde sesongåpning fredag 13.mai i år og på årets meny har de stort fokus på lokale råvarer. De har inngått samarbeid med flere lokale gårder og produsenter. Soussjef Markus Rotvold forteller om de lokale spesialitetene du kan glede deg til på menyen.
Hva kan du glede deg til?
Om du ønsker å gå rett på de lokale spesialitetene, kan Markus anbefale følgende:
Lokalt i forretter og småretter
Spekefjøla byr på spekeskinke fra Bjorli på Kvam samt spekepølser fra Flatlien gård og Reinsdyrpølse fra Setton gård, begge i Søndre Land med et sommerlig tilbehør som gjør retten til sitt rette.

På ostefjøla er Snertingdal ysteri inne med hele 3 utvalgte oster som vi vil endre utover sommeren med flere av ysteriet's spennende oster. Fjøla serveres med blant annet fiken og solbær marmelade, hvor solbæra kommer fra Mølstad gård på Nes. Det finnes salater med geitost, sandwich med trøffel ost og veldig gode trøffel poteter serveres til årets burgere. Samarbeidet med Snertingdal ysteri er vi veldig stolte av, forteller Rotvold.
Lokalt i hovedrettene

Her byr vi på grillet ytrefilet av Angus fra Flatlien gård i Søndre Land. Denne er å finne på både vår populære sharingmeny "grillbuffet på bordet" og som egen rett med et smakfullt tilbehør. Denne serveres også med fårepølse fra Høgberget gårdskjøtt på Trevatn.
Setton gård er inne for 2 året på rad med hjorteburgeren! Denne anbefales varmt. Med gudbrandsdalsost, tyttebær og solbær dressing til, gjør denne retten seg selvskreven på menyen.
Lokalt i desserten

På dessertkartet vil man finne jordbærgårdene på Nes. Disse serveres i år med en veldig god mojito panna cotta.
Go' Is fra Hadeland er lokal leverandøren på is i år og her vil man finne mange gode og friske smaker gjennom sommeren.
Soussjef Markus Rotvold, ansvarlig for kjøkkendriften av Pi Taket er stolt over årets sammensatte meny og sitt kjøkkenteam og avslutter:
"Vi gleder oss til masse sol og god stemning, og vi ser frem til å ønske alle våre gjester varmt velkommen!"
SJEKK TALLENE FOR SERVERING I GJØVIK!
Comments